Glute bridge

Glute bridge jest uważane za jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń na zgrabne pośladki. Ćwiczenie aktywuje do pracy naszą pupę oraz mięsień czworogłowy uda. W ten sposób można osiągnąć bardzo dobre efekty i to stosunkowo niewielkim nakładem pracy i w krótkim czasie. Czy takie ćwiczenia na pośladki to dobre rozwiązanie? Jak wykonać je poprawnie?

Korzyści z regularnego ćwiczenia Glute bridge

Glute bridge to ćwiczenie, które skutecznie wzmacnia dolną partię pleców oraz pośladki. Dzięki temu nasza postawa będzie prawidłowa. Ponieważ ćwiczenie aktywuje również mięśnie głębokie, wzmocniony zostaje także kręgosłup. Jeżeli zależy nam na kształtnych pośladkach, jest to zdecydowanie jedno z najlepszych ćwiczeń, które zagwarantuje nam ponętne kształty.

Oczywiście, aby móc zauważyć pozytywne efekty, ćwiczenie musi być wykonywane poprawnie. W przeciwnym razie możemy przeciążyć kolana oraz dolny odcinek pleców. Glute bridge będzie doskonałą propozycją dla osób, które długie godziny spędzają w pracy biurowej. Wykonując tego typu ćwiczenie regularnie, możemy wyrównać dysproporcje pomiędzy grupami mięśniowymi.

Dowiedz się czym jest okno żywieniowe.

Jak wykonać poprawnie Glute bridge?

Glute bridge to nic innego jak unoszenie miednicy w leżeniu tyłem. Ćwiczenie najlepiej wykonać na miękkiej macie, tak, aby nie odczuwać bólu pleców.

Pierwszym krokiem jest położenie się na płasko i ugięcie nóg. Palce kierujemy do przodu, ramiona zostają płasko na podłodze. Następnie podnosimy biodra i pośladki tak, aby ciało stworzył linię prostą od kolan. Napinamy pośladki, zostajemy w takiej pozycji, następnie opuszczamy biodra, ale nie odkładamy ich na ziemię. Ćwiczenie najlepiej wykonać w 5 zestawach po 15 powtórzeń.

Ćwiczenie to bardzo często jest traktowane, jako wstęp do najbardziej zaawansowanych ćwiczeń, ponieważ doskonale przygotowuje dolne partie ciała do ich wykonywania. Chociaż jest to ćwiczenie bardzo niepozorne, może przynieść naprawdę wiele korzyści, co więcej w dość krótkim czasie możemy osiągnąć bardzo dobre efekty i cieszyć się ze zgrabnej pupy.

Sprawdź również: Taping kolan – czym jest?

Zgrabne, jędrne pośladki i wzmocniony kręgosłup

Chociaż ćwiczenie glute bridge jest polecane na kształtne, piękne pośladki to przynosi więcej korzyści, niż mogłoby się wydawać. Będzie idealnym rozwiązaniem na przykład, gdy będziemy chceli wzmocnić kręgosłup. Może pomóc w przypadku dolegliwości bólowych w odcinku lędźwiowym, doskonale sprawdzi się także na ból kolan.

Wykonując takie ćwiczenie regularnie, możemy liczyć na to, że będziemy biegać szybciej i skakać wyżej, gdyż glute bridge aktywuje mięśnie odpowiedzialne za te aktywności.

Wdrażając do swojego treningu omawiane ćwiczenie, możemy wzmacniać mięśnie równomiernie, co nie dzieje się na przykład, gdy decydujemy się na wykonywanie brzuszków. W przypadku glute bridge wszystkie mięśnie pracują równo, dlatego ćwiczenie jest tak popularne i często polecane przez tak wiele osób.

Ćwiczenie, które wzmacnia kręgosłup

Regularna aktywność fizyczna jest niezmiernie ważna, aby móc zachować zdrowie oraz cieszyć się dobrym samopoczuciem. Istotne jest to, aby wybierać takie aktywności, które naprawdę przynoszą nam radość i dają satysfakcję, gdyż tylko w tym wypadku będziemy w stanie regularnie trenować.

Ćwiczenia na pośladki glute bridge to bez wątpienia bardzo dobra propozycja, bo nie tylko rzeźbimy pośladki, ale także wzmacniamy kręgosłup, który jest niezmiernie ważny, a więc musimy o niego dbać. To dobre rozwiązanie dla każdego, kto cierpi z powodu bólu kręgosłupa i ma pracę siedzącą, która sprawia, że nasza dzienna dawka ruchu jest mocno ograniczona.