Słońce daje nam dużo witaminy D3, ale wszystko, co mamy w nadmiarze jest szkodliwe, dlatego trzeba być ostrożnym. Dzisiejsze słońce potrafi nam dać się mocno we znaki i tak naprawdę w nadmiarze jest bardzo szkodliwe.

Nie można sobie pozwolić na to żeby przebywać na słońcu długi czas bez odpowiednio dobranych kosmetyków. Wielu rodziców wręcz szczyci się tym, że ich małe dzieci są opalone na brązowo. Naprawdę przyjdzie jeszcze czas żeby dziecko się opalało, ale nie róbmy tego już teraz i w taki sposób. Dziecko może przebywać na słońcu, ale powinno mieć na sobie odpowiednio dobrane filtry. Najczęściej jest tak, że kiedy zaczyna się sezon wiosenny to nie widzimy zagrożenia i nie czujemy go. Słońce z każdym dniem świeci oraz mocniej i mocniej.

Problem zaczyna się bardzo szybko, bo my chcemy tego słońca, rozbieramy się, ale niestety nie stosujemy filtrów. U jednych może się to skończyć tylko podrażnieniem skóry, ale u wielu osób pojawiają się oparzenia. Ból jest wtedy nie do zniesienia i niestety trzeba się liczyć z tym, że to potrwa kilka dni. W tym czasie nie możemy pojawiać się na słońcu, a wystarczyło zastosować nawet mały filtr 20 czy 30 i tego problemu by nie było. Jeśli ktoś jeździ na wakacje do ciepłych krajów to wtedy stosowanie filtra 50 jest normą.

Tam słońce grzeje jeszcze mocniej, co oznacza, że trzeba być jeszcze bardziej ostrożnym, a wtedy będziemy o wiele bardziej bezpieczni. Nie trzeba kupować bardzo drogich kosmetyków do opalania i po opalaniu, ale jeśli pojedziemy bez niczego to kwestią czasu są poważne problemy. Wtedy, kiedy inni będą korzystać z kąpieli słonecznych my będziemy siedzieć w pokoju i czekać aż nam to przejdzie. Warto? Na pewno nie warto, dlatego zabezpieczajmy się teraz, kiedy jeszcze nie jest za późno. Zdrowie jest ważniejsze od pięknej opalenizny, ale dziwnym trafem wiele osób o tym zapomina. Nie bądźmy jak inni i robimy to, co jest bezpieczne dla naszej skóry i naszego organizmu.

Opalajmy się bezpiecznie
Osoby, które wiedzą, że słońce to również nowotworowy skóry w pierwszej kolejności pakują do walizek kosmetyki na opalanie. Smarują się przed wyjściem na plaże czy na miasto. Do wyboru mamy różne rodzaje kosmetyków w formie balsamów, kremów, a nawet w formie sprayu. Smarowanie się balsamami nie zajmuje dużo czasu, dlatego na pewno tę minutę czy dwie znajdziemy. Dbajmy o swoją skórę i korzystajmy z uroków lata, ale wszystko trzeba robić z umiarem i z zachowaniem zdrowego rozsądku. Nikt nie chce mieć później problemów ze skórą i stresu, który się z tym wiąże.