sucha skóra

O ile niemal każdy uwielbia lato – słońce i wysokie temperatury sprzyjające wakacyjnemu wypoczynkowi, to niestety dla naszej skóry jest dosyć ciężki okres. Zwykle po wakacjach skóra staje się przesuszona i jest w słabszej kondycji. Warto więc o nią zadbać, by przywrócić jej jędrność i nawilżenia, a nie przestanie się doskonale prezentować. Oto propozycja kilku zabiegów oferowanych w klinice Medistica.com.pl, które przywrócą po lecie skórze jej perfekcyjną kondycję.

Karboksyterapia – sposób na suchą skórę

Karboksyterapia jest zabiegiem polegającym na aplikacji pod skórę pacjenta dwutlenku węgla, który wpływa na poprawę jej kondycji. W miejscu podania zwiększa się ukrwienie skóry, co z koleii skutkuje odnowieniem komórek oraz poprawą ich dotlenienia. Wskazaniem do zabiegu jest między innymi przesuszona skóra, która dzięki karboksyterapii staje się jędrna, elastyczna, doskonale nawilżona i odżywiona.

Mezoterapia igłowa – doskonała kondycja skóry

W Medistica wykonywana jest również mezoterapia igłowa, której celem jest poprawa kondycji skóry. Sucha skóra staje się po zabiegu doskonale nawilżona i ukrwiona. Za pomocą igieł iniekcyjnych w skórę wprowadzane są substancje aktywne, takie jak:
– witaminy,
– aminokwasy,
– peptydy,
– mikroelementy,
– kwas hialuronowy.

Warto jednak zaznaczyć, że przeciwwskazaniami do zabiegu są między innymi:
– ciąża i karmienie piersią;
– choroby nowotworowe i autoimmunologiczne;
– antybiotykoterapia;
– cukrzyca;
– terapia lekami przeciwzakrzepowymi i immunosupresyjnymi;
– łuszczyca;
– infekcje skóry.

Osocze bogatopłytkowe Magellan – naturalna regeneracja skóry

Nowoczesna medycyna estetyczna ma w swojej ofercie zabieg bazujący na osoczu bogatopłytkowym Magellan, który wykorzystuje potencjał regeneracyjny organizmu ludzkiego. Pacjent otrzymuje osocze, pobierane z jego krwi, dzięki czemu efekty są zaskakujące i długo się utrzymujące. Zabieg stymuluje odbudowę komórek i namnażanie struktur kolagenowych, w wyniku czego skóra odzyskuje dawną jędrność i blask. Przesuszona skóra po lecie zostaje odpowiednio nawilżona i odżywiona, co przywraca jej elastyczność i jędrność. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest zabiegiem doskonale rewitalizującym i regenerującym skórę.

Wypełniacze wykorzystywane w medycynie estetycznej

Sucha skóra wymaga głębokiego nawilżenia i odżywienia by odzyskała naturalny blask i jędrność. W tym celu warto zdecydować się na zaawansowane rozwiązania medycyny estetycznej w postaci organicznych wypełniaczy o silnym działaniu przywracającym skórze młody i zdrowy wygląd. W ofercie kliniki Medistica istnieje możliwość wyboru następujących wypełniaczy:

– Neauvia Organic Stimulate – stosowany w celu uzupełnienia ubytków w tkankach oraz do stymulacji produkcji kolagenu,
– Neauvia Organic Intense – o wysokim stężeni kwasu hialuronowego, który posiada zdolności wiązania wody, zapewniając skórze właściwe nawilżenia, poprawia jej koloryt oraz doskonale wypełnia tkanki;
– Neauvia Organic Hydro Deluxe – stosowany w celu głębokiego nawilżenia skóry.