taping estetyczny

Kolorowe plastry naklejone na twarz wyglądają dosyć niecodziennie, ale jak zapewniają kosmetolodzy, w tym szaleństwie jest metoda. Wymyślone jako sposób na kontuzje plastry okazały się wielce przydatne w roli środka na odmłodzenie twarzy. Na czym polega plastrowanie twarzy i jakim cudem kawałek taśmy na skórze ujmuje człowiekowi lat?

Kinesiotaping – co to jest?

Twórcą metody plastrowania dynamicznego jest japoński kręgarz dr Kenzo Kase, który w ten sposób leczy bóle pochodzenia stawowo-mięśniowego u swoich pacjentów. Specjalne taśmy własnego pomysłu, które w istocie są pasami najczystszej bawełny nasączonej klejem, dr Kase nakleja na bolące miejsca, co szybko przynosi ulgę w cierpieniu. Metodzie, przynajmniej w początkach jej istnienia, towarzyszyło spore niedowierzanie, ale z czasem zaczęła ona zyskiwać na popularności. Dziś widok sportowca oklejonego plastrami nikogo już specjalnie nie dziwi. Należy dodać, że taśmy nie są nasączane żadnymi środkami, z wyjątkiem kleju. Sztuką samą w sobie pozostaje umiejętne umieszczenie plastra na skórze, a tu nie obejdzie się bez rzetelnej znajomości anatomii.

Tejpy na twarz – co to jest

Młoda twarz jest najlepszą wizytówką każdej kobiety, ale na taki wygląd trzeba sobie zapracować. I temu właśnie celowi służy taping twarzy, który pozostaje jedną z najlepszych metod na młodą skórę. Jak wygląda taping twarzy? Otóż nie różni się on specjalnie of tapingu ciała — delikatne bawełniane taśmy nakleja się w wybranych miejscach. Poprawia się krążenie, a wraz z nim kondycja i koloryt skóry, znikają zmarszczki, ustępują obrzęki, a twarz odzyskuje owal.

Taping twarzy – kto skorzysta?

Kinesiotaping twarzy jest doskonałą metodą na spowolnienie procesu starzenia się skóry i może być stosowany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Sprawdza się jednakowo jako środek profilaktyczny i jako terapia odmładzająca dla osób z zauważalnymi już oznakami starzenia. Co jest istotne, plastrowanie ułatwia lepszy przepływ limfy, przez co pomaga przy obrzękach limfatycznych twarzy i szyi. Przyczynia się też do normalizacji pracy mięśni twarzy i szyi, rozluźniając mięśnie napięte i pobudzając zwiotczałe. Jest to dobry sposób na zmniejszenie drugiego podbródka.

Taping twarzy – czego można oczekiwać?

Skuteczność zabiegu zależy w dużym stopniu od prawidłowej aplikacji plastrów, dlatego najlepiej jest powierzyć swoją twarz specjaliście. Efekty zabiegu będą widoczne natychmiast, ale najlepsze rezultaty uzyskuje się przez regularne wykonywanie tapingu. Taping twarzy:

  • pobudza mikrokrążenie, odżywia tkanki i pooprawia koloryt skóry,
  • podnosi sprężystość i zwiększa elastyczność skóry,
  • wygładza zmarszczki,
  • maskuje blizny,
  • ułatwia przepływ limfy i zmniejsza obrzęki,
  • poprawia owal twarzy,
  • normalizuje pracę mięśni twarzy i szyi.

Taping twarzy – kto nie powinien poddawać się zabiegowi

Taping jest metodą całkowicie naturalną, przez to bezpieczną, ale w pewnych przypadkach jest niewskazany. Przeciwwskazaniem do tapingu są choroby skóry, stany zapalne skóry, niezagojone rany i świeże blizny, a także zakrzepica żył oraz uczulenie na klej, którym nasączona jest taśma.

Taping twarzy – technika

Przygotowanie skóry
Skóra twarzy powinna być umyta i bez śladu kosmetyków z silnymi substancjami takimi jak retinol, czy kremy z kwasami – w połączeniu z klejem tego rodzaju związki mogą wywołać reakcję alergiczną.

Naklejanie taśm
Taśmy przykleja się na twarz, podbródek i szyję i pozostawia na 6 do 8 godzin. Oklejonej twarzy nie wolno wystawiać na działanie promieni słonecznych.

Pielęgnacja po tapingu

Taśm w żadnym razie nie wolno zrywać. Najlepiej zmoczyć je wodą i delikatnie zrolować, po czym nałożyć na twarz delikatny kosmetyk pielęgnacyjny.

Niepożądane efekty

Odczyn alergiczny pojawia się rzadko, niemniej jednak należy pamiętać, że zaczerwienienie, swędzenie, szczypanie, czy pieczenie w miejscu przyklejenia taśmy świadczy o wystąpieniu reakcji alergicznej. W takiej sytuacji plastry trzeba zdjąć, a na podrażnioną skórę nałożyć Bepanthen. Dobrą praktyką jest przeprowadzenie próby uczuleniowej bezpośrednio przed zabiegiem poprzez nałożenie kawałka taśmy na nadgarstek i sprawdzenie, czy nie pojawi się niepożądana reakcja.