olej lniany na włosy

Każda z kobiet marzy o pięknych i zdrowych włosach. Do tego używa wielu kosmetyków, które sprawią lepszą kondycję włosów oraz skóry głowy. Ważne jest, aby dobrać odpowiednie produkty, by ich nie zniszczyć. Pomóc mogą nam w tym różne artykuły lub konta na portalach społecznościowych, które zajmują się pielęgnacją i tłumaczeniem składników w danych szamponach lub odżywkach. Niejednokrotnie dobre produkty do poprawienia kondycji włosów są drogie i nie każdy może pozwolić na ich zakup. Jednakże zamiast używać gotowych, chemicznych przetworów przeznaczonych do ich pielęgnacji można skorzystać z naturalnych olei lub stworzyć mieszankę odżywczą z dostępnych przez nas produktów spożywczych. Ich cena jest zdecydowanie mniejsza, a efekt uzyskany jest powalający. Należy używać olei przeznaczonych do danego typu włosów, ponieważ złe dobranie go może sprawić, że włosy będą się puszyć, a przecież żadna posiadaczka każdej długości włosów nie lubi, gdy tak się dzieje.

Olej lniany do włosów

Możemy nakładać regularnie olej lniany na włosy, który jest ambrozją dla naszych włosów. Najlepszy jest tłoczony na zimno, trzymany w lodówce. Olej lniany zawiera:

  • Kwasy tłuszczowe nienasycone takie jak alfa-linolenowy z grupy Omega 3 oraz z grupy Omega 6,
  • Witaminę E dającą nawilżenie i ochronę przed wypadaniem
  • lignany z kolei one regulują gospodarkę hormonalna, dzięki czemu możemy pozbyć się wypadaniu włosów.
    Jak widać substancje te są bardzo ważne, by utrzymać zdrowe, gładkie oraz mocne włosy. Olej lniany na skórę głowy działa zbawiennie. Włosy są błyszczące i wyglądają jak świeżo po zabiegu upiększającym z salonu fryzjerskiego. Ważne jest, by przeprowadzać tego typu zabieg pielęgnacyjny regularnie dla lepszego i szybszego efektu.
    Olej lniany na włosy najlepiej sprawdza się dla włosów wysokoporowatych lub średnioporowatych, a także kręconych.

Jak stosować olej lniany na włosy?

Olej lniany możemy wprowadzić do naszej diety spożywając go, na przykład w postaci dodatku do sałatek, surówek, pieczywa. Również bardzo dobrym sposobem jest olejowanie włosów, co nada szybciej pożądanych efektów. Można to robić na sucho (należy uważać na nakładaną ilość, bo zbyt wiele go może przetłuścić włosy i ciężko będzie je domyć), dodać do niego miód (na 100 ml oleju dodać łyżkę miodu) i powstałą maskę rozprowadzić na całą długość włosów lub metodą „na rosół” czyli rozpuszczamy olej w wodzie i moczymy w tym włosy przez dany czas. Każda z wybranych metod skutecznie poprawi kondycję naszych włosów. Zobacz także: Wypadanie włosów Youtube.

dlaczego włosy wypadają
dlaczego włosy wypadają

Jak olejować włosy?

Najlepsze efekty osiągniemy gdy użyjemy oleju lnianego na skórę głowy lub wmasujemy go w całą długość włosów, ponieważ jego działanie będzie bezpośrednie na włosy. To jest delikatna forma olejowania dla osób które dopiero zaczynają olejowania włosów i nie chcą przesadzić z ilością.
Tak przygotowane włosy możemy pozostawić od kilku minut (20-30) a nawet na całą noc. Im dłużej będziemy je trzymać, tym lepsze osiągniemy efekty (liczy się długość trzymania oleju, a nie jego ilość na włosach).

Jak często stosować olej na włosy?

Nie należy również przesadzać z częstotliwością. Wystarczy robić to regularnie 2 razy w tygodniu. Po kilku takich zabiegach domowych zauważymy znaczną poprawę: włosy przestaną się puszyć, elektryzować, widoczna będzie gładka tafla na nich, a każda fryzura będzie wyglądać niesamowicie.

wypadanie włosów
wypadanie włosów

Jak zmyć olej z włosów?

Gdy zdecydujemy, że przyszedł czas na odtłuszczenie włosów, umycie tylko szamponem może nie wystarczyć. Najlepiej by oprócz szamponu użyć maski lub odżywki do włosów, dzięki temu usuniemy nadmiar oleju lnianego. Pominięcie odżywki lub maski może sprawić, że olej nadal będzie utrzymywał się w zbyt dużej ilości, co sprawi, że w niektórych miejscach mogą wydawać się tłuste, nie będą sypkie, a rozczesywanie nie będzie sprawiać przyjemności.
To tylko przykład używania jednego oleju na włosy, a takowych jest wiele, nawet oliwa z oliwek może być używana do pielęgnacji. Tak naprawdę używanie każdego oleju na włosy, który jest naturalny, ma wiele składników odżywczych, zostanie odpowiednio dobrany do porowatości będzie sprawiał, że zostaną one nawilżone i nabiorą blasku.